Eksport

Dofinansowania na rozwój eksportu

Dotacje eksportowe dla firm


Naturalną konsekwencją szybkiego rozwoju każdej firmy, jest jej ekspansja na rynki zagraniczne. Bez względu na to, czy przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją towarów czy świadczeniem usług, działania eksportowe są bardzo ważnym elementem w prowadzeniu i rozwijaniu własnej firmy.
Problemem, który często stoi na drodze do dynamicznego rozwoju ekspansywnego w przedsiębiorstwach, jest brak odpowiedniej i fachowej wiedzy w zakresie właściwego doboru kierunków rozwoju eksportu oraz brak odpowiednich funduszy związanych z kosztami udziału w targach, misjach czy też certyfikacją wyrobów.

Tymczasem, często z braku odpowiedniej wiedzy lub w obawie przed skomplikowanymi i czasochłonnymi procedurami, zapominamy, że pozyskanie kapitału w postaci dotacji na tego typu inwestycje jest możliwe. Starania o dotacje na eksport wymagają jednak odpowiedniego rozeznania w dostępnych formach dedykowanych funduszy na dofinansowanie eksportu jak również często dedykowanych strategii eksportowych nazywanych planami rozwoju eksportu, bądź też opracowania modeli biznesowych internacjonalizacji przedsiębiorstwa.
Dzięki dostępności funduszy unijnych, oraz nastawieniu instytucji i agencji rządowych na wspieranie MŚP w kierunku rozwoju eksportu istnieje obecnie szereg możliwości dofinansowania planów internacjonalizacji przedsiębiorstwa.
W celu właściwego przygotowania i prawidłowego sporządzeniu dokumentacji zachęcamy do skorzystania z naszych konsultacji i doradztwa szeregu form kapitałowego wspierania przedsiębiorczości.

Jeśli prowadzisz biznes, i uważasz że sprawdziłby się również poza granicami Polski, ale nie możesz sobie pozwolić na inwestycje eksportowe, postaw na wsparcie profesjonalistów, którzy pomogą ci zdobyć niezbędne informacje oraz dofinansowanie na rozwój eksportu.

Nasza działalność charakteryzuje się kompleksowym podejściem i wsparciem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jak skutecznie pozyskać dotacje na eksport zarówno z funduszy krajowych, jak i międzynarodowych (w tym unijnych). Dotacje na eksport pozwolą Ci nadać działalności większego rozmachu i jeszcze dynamicznej rozwijać działalność firmy. Pozyskane pieniądze otworzą przed przedsiębiorstwem szereg możliwości zaistnienia na rynkach zagranicznych, co przełoży się wzrost rozpoznawalności marki, prestiżu i sukces finansowy również na rynku rodzimym.
Brak doświadczenia i wiedzy na temat źródeł dofinansowania eksportu, prowadzenia i rozliczenia projektu skutkuje często frustracją i stratami czasu oraz pieniędzy, dlatego w tak ważnej kwestii rozwoju Twojej firmy, jaką jest ekspansja na rynki zagraniczne, powinieneś zaufać profesjonalistom.

Programy ogólnopolskie


Najbardziej dostępne dotacje eksportowe

Promocja marki innowacyjnych MŚP

Ogólnopolski program pro-eksportowy dla MŚP, działających w jednej z 15 branż wybranych przez Ministerstwo Rozwoju

Dowiedz się więcej