Kredyt ekologiczny. Dofinansowanie dla firm na poprawę efektywności energetycznej, oze

Zielone finansowanie na horyzoncie: Wkrótce otwarty nabór kredytu ekologicznego


Nadchodzi nabór kredytu ekologicznego! Zdobądź wsparcie na zielone inwestycje!

Mamy świetną wiadomość dla przedsiębiorstw dążących do poprawy efektywności energetycznej i redukcji wpływu na środowisko. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) ogłosił nabór kredytu ekologicznego, który potrwa od 13 czerwca do 17 sierpnia. To jedyna okazja w tym roku, aby zdobyć dofinansowanie na projekty, które przyczynią się do poprawy efektywności o co najmniej 30%.

W ramach programu Kredyt Ekologiczny BGK, można otrzymać wsparcie finansowe na szereg inwestycji mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej. Przykładowe rozwiązania, które mogą zostać dofinansowane, obejmują termomodernizację, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, oraz inwestycje w odnawialne źródła energii, takie jak instalacje fotowoltaiczne. Dodatkowo, pomoc finansowa może zostać udzielona na modernizację systemów wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia, a także na zakup energooszczędnego oświetlenia oraz oprogramowania do inteligentnego sterowania.

Poziom dofinansowania zależy od kategorii wydatku, lokalizacji inwestycji oraz wielkości firmy. W ramach programu Kredytu Ekologicznego BGK dotacje udzielana będzie w ramach różnych form pomocy publicznej, takie jak regionalna pomoc inwestycyjna, pomoc na usługi doradcze oraz wsparcie inwestycyjne na projekty efektywności energetycznej i odnawialne źródła energii.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane firmy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji. Nabór kredytu ekologicznego potrwa tylko do 17 sierpnia, jednak istnieje możliwość wcześniejszego zakończenia, jeśli alokacja środków zostanie przekroczona. Dlatego nie zwlekaj i już teraz zgłoś swój projekt, aby zdobyć wsparcie finansowe na drodze do ekologicznej transformacji.

Aby dowiedzieć się więcej o szczegółach dotyczących kredytu ekologicznego oraz procesie składania wniosków, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.
Kliknij tutaj