SUBIEKTYWNIE O DOTACJACH

INFORMACJE NA TEMAT DOTACJI I SZEROKO ROZUMIANEGO WSPARCIA DLA FIRM


Słowem wstępu

Nazywam się Mariusz Jaros
Wspieram przedsiębiorstwa na różnych etapach rozwoju, w zakresie kształtowania i modelowania ich strategii, w oparciu o innowacje i dotacje. Na co dzień łączę różnorodne kompetencje doradcze z zakresu innowacyjności, świata finansów i pomocy publicznej.
W uproszczeniu - jestem ekspertem od dotacji, choć zgodnie z sugestią jednego z moich ulubionych klientów, działam bardziej jak filmowy "Hitch" z Willem Smithem w roli głównej, tyle że w nieco innej formie i innym charakterze, doradzając przedsiębiorcom w rozwoju ich firm.

W trakcie 13 letniej pracy, zdobyłem odpowiednią wiedzę, doświadczenie, jak od strony praktycznej prężnie, skutecznie i w miarę mądrze 😉 rozwijać biznes.
Zapytacie - Jak?
Dzięki wykorzystaniu szeroko pojętej pomocy publicznej, obejmującej różnego typu formy wsparcia, takie jak dotacje unijne, ulgi i zwolnienia podatkowe, granty rządowe itp.

Blog ten to miejsce, gdzie pro bono, będę się z Wami dzielił przydatnymi informacjami z mojej praktyki zawodowej oraz tłumaczył zawiłą nowo-mowę urzędniczą, regulaminy i niuanse dotacji w sposób prosty i zrozumiały.

18

mar 2023

0

POMOC DE MINIMIS

W artykule przybliżamy szczegóły pomocy de minimis. Jakie ma zalety, jak wyliczyć jej limit oraz inne cenne informacje przydatne dla firm planujących pozyskać wskazany typ pomocy

12

mar 2023

0

MAPA POMOCY REGIONALNEJ

W niniejszym artykule dowiesz się o jaki procentowy poziom wsparcia możesz aplikować w swoim województwie i od czego on zależy.

06

mar 2023

0

INSTYTUCJE PRZYNAJĄCE DOTACJE DLA FIRM PRODUKCYJNYCH

Przedstawiamy źródła i różnice pomiędzy naborami ogólnopolskimi a regionalnymi z dotacjami dla firm produkcyjnych.

18

lut 2023

0

Źródła dotacji na rozpoczęcie działalności

Przedstawiamy źródła i kierunki pozyskania dofinansowań na rozpoczęcie działalności

05

lut 2023

0

Kary administracyjne w projektach unijnych

Analizujemy za co i w jakiej wysokości urzędnik na etapie kontroli może ukarać firmę korektą dofinansowania.